studio STYLL

Výsledky při práci s collagenem

Od kolagenu k peptidům

V roce 2004 se na trhu objevily první produkty s bioaktivním kolagenem. Většina z Vás si pamatuje legendární značku „Collagen Beauty“. Velmi rychle se na našem trhu zabydlela, získávala uznání nejen zákazníků, ale i odborné veřejnosti. V roce 2006 vyhrála jednu z hlavních cen na mezinárodní výstavě „Beauty Expo & Prokos Award Prague“, dále pak sbírala významná ocenění v Ženevě a v Bruselu.

V té době bylo pojmenování „přírodní transdermální živý kolagen“ něčím neobvyklým a ne všichni naše výzkumy přijímali. Čas nám dal však za pravdu. Jistě jste si všimli, že dnes je slovo kolagen běžně používaným pojmem. Reklama se předhání v ujištění, že právě jejich produkt je ten pravý. Zapomínají však na to nejdůležitější … Oni většinou používají hydrolyzát kolagenu (což je mrtvá bílkovina z uvařených hovězích a vepřových kůží), který nemá s naším bioaktivním (bios – živý) kolagenem nic společného.

V tomto článku se o „kolagenu“ moc rozepisovat nebudu. Přeci jenom jsme dnes dál a přirozeným nástupcem mnohaletého vývoje se objevily nové produkty s obsahem „biopeptidového komplexu“.

Co to tedy ten „BIOPEPTIDOVÝ KOMPLEX“ je? Vzniká při procesu extrakce kolagenu, kdy kromě bílkovin, vznikají peptidové řetězce a volné aminokyseliny. Profesor Frydrychowski dokázal tyto biologicky aktivní peptidové řetězce (Oligopeptidy a Polypeptidy) zahustit a zpracovat v jejich neporušené struktuře do Biopeptidového komplexu.

Hlavní úlohou peptidů je usnadnění komunikace mezi kožními buňkami, stimulují se tak přirozené fyziologické procesy. Kosmetické produkty s obsahem peptidů se řadí mezi kosmeceutika, jejich účinnost se pohybuje v rozmezí kosmetologie a farmakologie. Jsou pro náš organismus absolutně bezpečné. Další velkou předností je, že jsou tepelně více odolné.

Přínosy peptidů:

 • Stimulují tvorbu kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové
 • Jsou nosiči informací v rozsahu regenerace a nápravy poškození pokožky
 • Zpomalují aktivitu metaloproteinázů (enzymy způsobující stárnutí)
 • Zpomalují sekreci interleukinů (zdlouhavé akutní záněty)
 • Mírní bolest a působení nepříznivých klimatických podmínek
 • Ovlivňují přenos impulzů mezi nervovými a svalovými buňkami, mírní tak mimické vrásky (botoxový efekt)
 •  Upravují angiogenezi (remodelace či vytváření nových sítí krevních kapilár v poškozené tkáni)
 • Napravují poškození buněk a zvyšují jejich odolnost
 • Brání vzniku strií a účinně odstraňují již vzniklé
 • Stimulují regeneraci pojivové tkáně
 • Výrazně urychlují hojení ran a mírní následky popálenin způsobené slunečním zářením
 • Jsou schopné se vstřebávat i z trávicího traktu

Peptidy se stále více uplatňují při léčení kožních chorob. Využívá se jejich schopnost stimulovat syntézu bílkovin v kůži. Používají se převážně syntetické peptidy. Z přírodních peptidů jsou to především peptidy získané z rýže, keratinu a sóji. Vysoké náklady výrazně omezují možnost jejich širšího využití v kosmetice a v doplňcích stravy ve vyšších koncentracích.

Peptidy postoupily ne přední pozici „omlazujících prostředků“ Jsou stabilní, nevyžadují žádné nosiče, bez problémů pronikají do míst, kde chceme využít jejich biologickou aktivitu.

V našich produktech je až 100x více peptidů než v produktech jiných značek.

Výsledky:

před

Kubik   Kubik1

po 1 dni – 2x ošetřeno

po-1-dni-2-x-osetreno

po třech dnech

po-3-dnech   po-3-dnech-1