studio STYLL

Masáže

billionphotos-1626827_medium2000big

Sportovní masáž

Masáž je uspořádaný soubor masérských hmatů, prováděný za účelem odstranění únavy či k přípravě na sportovní výkon. Masírovaná osoba by měla celou proceduru vnímat jako jeden nepřerušovaný pohyb, při němž doteky přecházejí rytmicky a plynule jeden v druhý.

Původ slova masáž je odvozen od řeckého massó, což znamená mačkati, hnísti. Za původní zakladatele sportovní masáže je možno snad považovat Babylóňany a Asyřany, kteří používali masáže hlavně ve vojsku.

 

Účinky masáže:  

–          Zrychlení látkové výměny (metabolismu)

–          Harmonizace napětí svalstva

–          Eliminace psychického napětí (skrze fyzické uvolnění)

–          Rychlejší vyprazdňování povrchových žil a lymfatických cév

–          Zlepšení vstřebávání otoku a krevních výronů

–          Zvýšený přívod kyslíku do tkání atd. ……..

 

 

 

Baňkování

Baňkování především reguluje tok čchi (životní energie) a krve. Napomáhá vytažení škodlivosti na povrch a její vyloučení. Baňkování navíc rozhýbává čchi (životní energii), tělní tekutiny a krev. Otevírá kožní póry, čímž dochází k eliminaci škodlivých faktorů kůží.

Úžasný vliv má baňkování na svaly. Slabý tak, vyvíjený při baňkování, stimuluje podkožní kapiláry, což aktivuje funkci krevních cév ve svalech. Rozšíření cév ve svalech usnadňuje průtok krve tím, že se odstraní místní stáza krve, dojde k významnému zlepšení stavu například u tzv. zmrzlého ramene. Mimo to se upravuje lymfatický oběh. Zvýšený krevní průtok vyvolá vzestup teploty v kůži i ve svalech, takže po baňkování vzniká dojem, jakoby kůže sálala.

 

 

 

Medová masáž

Masáže včelím medem patří mezi staré a ověřené postupy ukrajinského lidového léčitelství. V České republice je však zatím maséry málo využívanou metodou. Léčivá síla včelího medu působí pokožkou přímo na organizmus.

Svým detoxikačním účinkem osvobozuje medová masáž celé tělo od usazenin, které se v průběhu let nahromadily z životního prostředí, potravin a léků. Zjevné jsou její pozitivní účinky na stárnoucí a nečistou aknózní pleť. Med má silné detoxikační účinky a působí proti choroboplodným zárodkům. K masáži se používá pouze kvalitní med z domácí produkce.

Medy, které jsou u nás k dostání v supermarketech se při masáži použít nedají. Mohou obsahovat rezidua antibiotik a jsou častou příčinou alergických reakcí.

 

Čínská energetická masáž

 

–          masáž udržuje organismus v plné síle

–          podstatou  masáže je obnovovat proudění v energetických drahách ve     

            správném rytmu

Lidské tělo je protkáno dvanácti energetickými drahami, jež spojují různá místa v těle. Stačí, aby např. vlivem stresu došlo ke stažení svalu a tok energie je přerušen. Výsledkem je bolest svalu či orgánu, jež je energetickou drahou spojen s postiženým místem. Podobným potížím lze předejít právě čínskou energetickou masáží, která se zaměřuje především na dráhu močového měchýře.

Při ztrátě energetické rovnováhy jde o funkční ztrátu rovnováhy nervového systému, v takovém případě je ideální zvolit léčbu prostřednictvím této masáže. Ztráta energie bývá vyvolána zejména duševní přepracovanosti, nervozitou a podrážděností, nepravidelným životním rytmem apod. Úzce souvisí se zdravím, povahou a duševnem každého člověka.

 

Energetická masáž se používá při:

–          nervové regulaci, relaxaci a nastolení energetické rovnováhy

–          odstranění únavy

–          regulaci celkové výživy a pro prevenci rovnováhy organismu

Reflexní masáž nohou

 

Na ploskách nohou je centrum nervových zakončení, tato masáž je velmi příjemná a podporuje činnosti všech orgánů.

 

Pomocí holých rukou a schopností terapeuta se dají získat velmi objektivní a přesné informace o momentálním stavu pacienta. Reflexní diagnostikou se získají informace hned a jasně silnou bolestí reflexní plošky. Stačí vědět, kde se nachází a kterému orgánu odpovídá, a máme ty nejtajnější a nejaktuálnější informace o člověku a jeho orgánech.

 

 

Breussova masáž

  =     odblokování meziobratlových plotének

–          je to velmi uvolňující a příjemná masáž

–         na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř a její vzpřimovače a
povrchové svaly

–         při masáži se používá třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a
přispívá k regeneraci meziobratlových plotének

–          masáž je prováděna velmi pomalými a jemnými hmaty

 

Lymfatická masáž

 

Lymfa je málo známá tělní tekutina i přesto, že na lymfatickém systému závisí do velké míry fungování imunitního systému. Lymfatický systém je naším kontrolním orgánem, který rozhoduje, jaké látky budou prostřednictvím jater vyloučeny či využity.

Lymfa má přímou souvislost s problémy pokožky, jako je celulitida, blokády a otoky v oblasti lymfatických uzlin, očí, popřípadě kloubů kdekoli na těle.Lymfatická masáž uvádí v určité oblasti těla nahromaděnou lymfu do pohybu za pomoci speciálních hmatů.

Tato masáž má využití jak léčebné-např. poúrazové a pooperační stavy, křečové žíly, záněty dutin, edémy, migrény, astma, dále pak kosmetické-suchá, unavená, pórovitá pleť, celulitida, tak i preventivní-zlepšení imunity a detoxikace organizmu.Masáž se provádí malým tlakem, který působí jenom na kůži a podkoží, je tedy jemná, bezbolestná a velice příjemná.